twitter facebook header_sosyal1 rss
l Projeksiyon Lambası Hakkında Herşey

Projeksiyon Lambası Hakkında Herşey

Projeksiyon kullanıcılarının üzerinde durdukları en önemli konulardan biri Projeksiyon lambasıdır. Projeksiyon lambalarının belirli bir saat ömrü vardır. Hem maliyeti hem de orijinal lamba temin edilmesi kullanıcıları arayış içerisine sokmaktadır. Günümüz teknolojisinde alternatif çözüm olarak ucuz kalitesiz ürünler piyasaya çok girmiştir. Projeksiyon lambalarında da ucuz ve kalitesiz ürünler Türkiye pazarında satılmaktadır. 

Kullanıcı en uygun maliyette en kaliteli ürünü almak ister . Ancak Projeksiyon lambasının kalitesi ve ömrü kullanmaya başladıktan sonra ortaya çıkmaktadır. Bu ise kullanıcıyı hata yapmaya yöneltebilir. İhtiyaç durumunda projeksiyon lambası alınırken bu hataları en aza indirmek büyük oranda kullanıcının elindedir.
Projeksiyon Lambası alırken dikkat edilecek birinci husus ürününüzü yada lambanızı bir yere göndermemeniz. Aldığınız yeni ürünün size kutusunda gelmesine dikkat ediniz  ve lambasının orijinal olup olmadığını takmadan önce mutklaka kontrol ediniz. Aksi halde Ürünü yolladığınızda lambası kopya lamba ile değişebilir.  

İkinci konu ise Lambanın garanti süresidir. Söz ile verilen garanti sürelerine kesin olarak meyil etmeyiniz. Garanti süresini mutlaka yazılı olarak Alınız. Projeksiyon lambasının garanti süresi lamba ömrünün en az 1/3 ya da yarısı kadar olmalıdır. 

Üçüncü husus ise projeksiyon lamba maliyeti. Projeksiyon lambası maliyeti ortalama olarak bir projeksiyon cihazının maliyetinin 3’te 1’ini bulabilir.  Maliyet günümüzde hassas konudur. Projeksiyon lamba  sektörde de çok çeşitli lamba maliyeti vardır ki kullacının araştırırken başının dönmemesi imkansız gibidir. Çünkü çok çeşitli koypa lamba bulunmaktadır. Projeksiyon Lambası temelde  3 parçadan oluşmaktadır. 1. Lamba Kasası 2. Lamba Reflektörü 3. Lamba Yakmacı( Burner).

Burada dikkat edilecek konu, Lambayı alırken orijinal kasalı lambayı bulabilirsiniz, reflektörlü orijinal lamba bulabilirsiniz, fakat Lamba Yakmacını ( burner) orijinal bulamazsınız çünkü hiç bir orijinal lamba üreticisi (Osram , Philips , Ushio …) Burneri piyasaya satmaz. Alternatif yada kopya lamba takması işlemi burada ortaya çıkmaktadır. Cihaz içerisindeki kasayı ve reflektörü kullanarak arızalı yada patlamış burnerin değiştirilmesi ucuz maliyette ancak kopya lamba ile olmaktadır. Bunun yanı sıra komple kasalı yada reflektörlü kopya lambada piyasada satılmaktadır. Bu yüzden çok ucuz maliyette olan yada çok yüksek maliyette olan ürünlerden kaçınmak gerekir.

        Dördüncü konu ise firmanın güvenilirliği . Genelde kullanıcı Almış olduğu projeksiyon ürününü başka bir yerde, arkadaşında yada dostunda görerek almaktadır. Ürünü kullandıktan sonra Lambası bitmiş olan projeksiyonu tekrar lamba almadan önce bu kişilerden referans alabilir. Forum sitelerinden takip ederek firmalar hakkında bilgi alabilir. Yada zamanı var ise firmayı bizzat ziyaret ederek firma hakkında bilgi sahibi olabilir.

  

Firmamızda Birçok projeksiyon cihazlarının orijinal lambası Reflektörlü olarak bulunmakdır.  Hem maliyeti düşürmek hemde orijinal lamba olması açısında müşterilemize avantaj sağlamaktadır. Projeksiyon cihazlarında marka modele bağlı olarak firmamız 1000 saat - 2000 saat yazılı olarak garanti  müşterilerine vermektedir. İhtiyacınız olan projeksiyon lambaları ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.